Het ijkgebouw is een statig pand gelegen aan het water in het centrum van Alkmaar. Het pand heeft een rijke geschiedenis, zo is het in 1877 gebouwd in opdracht van de Alkmaarse gemeenteraad. Het moest dienen als een kantoor voor de waarborg van goud en zilver.
Inmiddels is het gebouw al jaren in gebruik als horecazaak. De ruimte heeft een licht en uitnodigend interieur met voldoende zitplekken, zo is het goed mogelijk op de locatie te gebruiken voor gelegenheden met grote aantallen gasten. Vanaf de ruime bar heeft men een prachtig uitzicht over het naast gelegen kanaal. Het terras is gesitueerd aan de voorzijde van het pand, met uitzicht over het water. Aan de zijkant van het gebouw is door de huidige ondernemer een kas gerealiseerd wat een special twist geeft aan een avond uiteten. De totale ruimte is verdeelt over de begane grond en 1e verdieping. Op de 1e verdieping zijn twee ruimtes voor Private-Dining gesitueerd, alsmede de toiletten.
Verder zijn alle voorzieningen getroffen in het ijkgebouw, zo is er een ruime en professionele keuken, zijn er dubbele toiletgroepen (begane grond en 1e verdieping).